Sanatorium MARCONI jest jednym z ważniejszych centrów kultury w województwie świętokrzyskim. Tutejsza Sala Koncertowa żyje przez cały rok, a proponowana przez nas ramówka koncertów, prelekcji oraz spotkań autorskich jest doskonałym uzupełnieniem obiektu, jakim jest Sanatorium MARCONI. Stałą pozycją w programie są koncerty Salonowej Orkiestry Zdrojowej, zasłużenie określanej mianem jednej z najlepszych orkiestr uzdrowiskowych w Polsce. Jej repertuar obejmuje m.in. utwory operetkowe, tanga i walce.


Do wydarzeń najwyższej rangi, uznanych za jedne z najważniejszych w polskim festiwalowym kalendarzu należą:
1. Lato z Chopinem (lipiec).
Festiwal  muzyczny z udziałem pianistów z kraju i zagranicy, w tym Japonii, Tajlandii, Kanady, Niemiec, Litwy, Australii, Stanów Zjednoczonych.
Inicjatorką i mentorem tej wspaniałej duchowej uczty, bliskiej miłośnikom kultury najwyższych lotów była śp. prof. Barbara Hesse-Bukowska. Jej dzieło jest kontynuowane przez dr. Krystiana Tkaczewskiego, dając Państwu szansę na coroczne bliskie spotkania z uznanymi i wschodzącymi gwiazdami tego nurtu muzyki.
2. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz (czerwiec-lipiec).
Biorą w nim udział sławni artyści z kraju i zagranicy. Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. oddaje co roku do dyspozycji organizatorów wnętrza Sali Koncertowej Sanatorium MARCONI. Dzięki temu nasi Goście mają wyjątkową szansę obcowania z wybitnymi wykonawcami.

 

Multimedia
Zapraszamy do obejrzenia ostatnich materiałów video