Ogłoszenia
obrazek
         Cennik
obrazek
         Warunki pobytu
obrazek
         Nowości
obrazek
         Formy pobytów leczniczych
obrazek


Opis zabiegów wykonywanych w Zakładach Przyrodoleczniczych
w „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S. A.


KĄPIEL SIARCZKOWA

- stosowane u nas wody siarczkowe do kąpieli pochodzą z naturalnych źródeł znajdujących się w okolicach Buska Zdroju i Solca Zdroju. Są to wody siarczkowo–siarkowodorowe słone zawierające też wiele innych mikroelemen-
tów. Głównym czynnikiem aktywnie działającym w/w wodach jest jon siarczkowy, który bardzo dobrze wchłania się, przez skórę i drogą krwi dostaje się do wszystkich tkanek organizmu, zapobiega niszczeniu tkanek przez procesy zapalne, zapobiega uszkodzeniu naczyń krwionośnych, zmniejsza krzepliwość krwi. Kąpiele siarczkowe działają regenerująco na tkankę łączną, co sprzyja leczeniu chorób reumatycznych (RZS, ZZSK), choroby zwyrodnieniowej stawów, korzystnie działają w miażdżycy naczyń tętniczych. Mają również działanie odtruwające np. przy zatruciach ołowiem. Zalety wód siarczkowych Buska Zdroju podkreślają wyniki badań naukowych i stawiają ten kurort na czele uzdrowisk światowych. Z najnowszych badań przeprowadzonych przez Zakład Farmakologii Klinicznej Katedry Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego wynika, że woda siarczkowa stosowana w kuracji pitnej bardzo korzystnie wpływa w zaburzeniach gospodarki tłuszczowej (obniża poziom cukru, cholesterolu, frakcje LDL cholesterolu, trójglicerydów).

 

KĄPIEL JODKOWO-BROMKOWA

- woda jodkowo-bromkowa zawiera jod i selen. Stosowana w niektórych chorobach układu krążenia oraz układu wegetatywnego. Selen zawarty w tej wodzie jest niezbędny dla zdrowia mięśnia sercowego i naczyń krwionośnych, przeciwdziała powstawaniu nowotworów i powoduje wzrost odporności organizmu.

 

 

             KĄPIEL KWASOWĘGLOWA

- woda do kąpieli (CO2) uzyskiwana jest poprzez zmieszanie wody z bezwodnikiem kwasu węglowego w takiej ilości, aby woda kąpielowa osiągnęła temperaturę 32°–34°C. Zawarty w wodzie bezwodnik kwasu węglowego wydziela się na skórze w postaci pęcherzyków gazu i wywołuje w organizmie wiele zmian poprzez rozszerzenie naczyń włosowatych tętniczych i żylnych.
W następstwie tego dochodzi do obniżenia ciśnienia tętniczego krwi. Kąpiel CO2, działa także uspokajająco i relaksująco. Stosowana w niewydolności krążenia, po przebytym zapaleniu mięśnia sercowego, w zwyrodnieniu mięśni sercowego, w otyłości, w nerwicy.

 

KĄPIEL PEREŁKOWO-OZONOWA

polega na masowaniu zanurzonego w wodzie ciała olbrzymią ilością pęcherzyków powietrza. Ma silne działa- nie relaksu- jące i antydepresyjne, reguluje przepływ pierwotnego tlenu przez skórę, rozszerza naczynia włosowate, hamuje powstawanie żylaków, wspomaga zwalczanie cellulitu, łagodzi zmarszczki, wygładza skórę, poprawia odżywianie i metabolizm tkanek, wyzwala większą ruchliwość w stawach, zmniejsza napięcie mięśniowe. Ozon działa bakteriobójczo oraz grzybobójczo i wykazuje działanie ukierunkowane na metabolizm kierunkowy. Zapobiega chorobom układu oddechowego oraz zaburzeniom przemiany materii.

 

KĄPIEL JODKOWO–BROMKOWA W MINI BASENIE Z HYDROMASAŻEM

Kąpiel w solance jodkowo – bromkowej ma niezwykle kojące i relaksujące działanie. Silny masaż wodno–powietrzny zbawiennie działa nie tylko na przewlekłe zwyrodnieniowe choroby stawów, ale również korzystnie wpływa na narząd ruchu, narządy wewnętrzne, rozluźnienie mięśni, drogi oddechowe, skórę. Poprawia krążenie krwi, uspokaja i pomaga w walce ze stresem. Jednorazowo może z niej korzystać do 6 osób.
 

Zabiegi zlecane są przez lekarzy uzdrowiska i planowane w przychodni uzdrowiskowej.

Zarząd spółki
ul. Rzewuskiego 1, tel. 041-370-32-25
e-mail:dyrekcja@ubz.pl
Centralna rezerwacja pobytów pełnopłatnych
tel. 0-41-370-31-51, 0-41-370-31-52, kom. 785 005 500,
od poniedziałku do piątku w godz. 700-1500
e-mail: rezerwacja@ubz.pl
Facebook UBZ
strona główna       wstecz       do góry                
mapa strony        www.pks-busko.com.pl                                                                                  Projektowanie stron internetowych OFFNET.pl | INETIC