Ogłoszenia
obrazek
         Cennik
obrazek
         Warunki pobytu
obrazek
         Nowości
obrazek
         Formy pobytów leczniczych
obrazek


Opis zabiegów wykonywanych w Zakładach Przyrodoleczniczych
w „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S. A.


FASONY SIARCZKOWE
– stosowane u pacjentów z istniejącymi przeciwwskazaniami do pobierania kąpieli w wannie. Polegają na zanurzeniu kończyn górnych i dolnych w wodzie siarczkowej.

ZAWIJANIA BOROWINOWE

– borowina to rodzaj torfu leczniczego występującego powierzchniowo, powstałego na skutek naturalnych procesów w przyrodzie. Czynnikami leczniczymi są ciała estrogenne, kwasy huminowe, białka i garbniki. Zabieg ten polega na nałożeniu rozdrobnionej i zmieszanej z wodą papki o tempe- raturze 40°–45°C na oczyszczone ciało. Okłady borowinowe szczególnie przydatne są w leczeniu stanów zapalnych stawów i tkanek miękkich.

REHABILITACJA W BASENIE
– ma szerokie zastosowanie w leczeniu i rehabilitacji wielu przewlekłych chorób. Środowisko wodne pozwala na wykonywanie ćwiczeń w odciążeniu. Wskazaniami do ćwiczeń w wodzie są zaburzenia koordynacji nerwowo–mięśniowej, ograniczenia ruchomości kręgosłupa, bóle stawowe, dyskopatie, choroby naczyń kończyn dolnych, cukrzyca, otyłość a także poprawa ogólnej kondycji i wydolności fizycznej.


WYCIĄG PODWODNY GIECZEWA

– jednym ze sposo- bów leczenia dyskopatii lędźwiowej jest wyciąg Gieczewa. Jest to zabieg stosowany u chorych do 55 roku życia, przy ciężarze ciała do 100 kg z aktualnymi zdjęciami kręgosłupa lędźwiowego. Przeciwwskazaniem jest otyłość, nadciśnienie tętnicze od H°, osteoporoza, niestabilność kręgosłupa, utrwalona skolioza, zmiany nowotworowe kręgosłupa.  Stosowanie tego zabiegu ma na celu rozciągnięcie kręgosłupa lędźwiowego przez rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych w środowisku wodnym, zwiększenie ruchomości kręgosłupa, zmniejszenie dolegliwości bólowych.

NATRYSK BICZOWY SZKOCKI

– zabieg wodoleczniczy, w którym zasadniczy wpływ wywiera ciśnienie i temperatura ude- rzającego w ciało jednego lub wielu strumieni wody. Natryski działają uspokajająco i relaksująco powodując zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi i przekrwienie skóry poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych.


REZONANS MAGNETYCZNY (MRS/VIOFOR)
– aparaty przeznaczone są do zabiegów fizyko- terapeutycznych (mag- netostymulacji), przeprowadzanych za pomo- cą pola magnetycznego, obejmującego całe ciało lub wybrane jego części. Wpływa na poprawę ukrwienia obwodowego, na procesy regeneracji tkanek miękkich, przyspiesza gojenie ran i złamań kości, ma korzystny wpływ w chorobach zwyrodnieniowych.


TERAPULS
– aparat do terapii impulsowym prądem wielkiej częstotliwości. Powoduje drgania elektromagnetyczne, formowane impul- sy, których energia jest przekazywana do tkanek poddanych ich działaniu. Zmniejsza odczyn zapalny stawów, przyspiesza regenerację uszkodzonych włókien nerwowych oraz wpływa na zwiększenie obwodowego przepływu krwi.

PULSOTRONIK

– jest elektrostymulatorem o wysokiej skuteczności elektroleczniczej. Modulowane prądy impulsowe średniej częstotliwości mają zdolności pobudzania struktur nerwowo–mięśniowych. Są odczuwalne przez chorych w postaci przyjemnej wibracji.

DIADYNAMIK
– to prądy modulowane, powstałe przez nałożenie na prąd galwaniczny prądu sinusoidalnego. Za- leca się je naj- częściej w celu uzyskania działania przeciwbólowego, zmniejszenia napięcia mięśni. JONOFOREZA
– to sposób wprowadzenia jonów lub cząsteczek lekówpoprzez skórę lub błonę śluzową pod wpływem prądu stałego. W zależności od rodzaju użytego leku uzyskuje się poprawę unerwienia, zmniejszenie bólu, zwiększe- nie uwapnienia kośćca. działa przeciwzapalnie.

GALWANIZACJA
– zabieg elektroleczniczy, przepływ prądu stałego przez części ciała poddane leczeniu. Stosowany w: nerwobólach, polineuropatii, w zespołach bólowych chorób zwyrodnie- niowych kręgosłupa, zaburzeniach krążenia obwodowego.

ISODYNAMIC
– stosowany jest w postępowaniu przeciwbólowym i stanach pourazowych przebiegających z obrzękiem i leczeniu różnego rodzaju zespołów bólowych, nerwobólów oraz przewlekłych stanach zapalnych i zwyrodnieniowych.ULTRADŹWIĘKI
– poprawiają ukrwienie, wywierają działanie przeciwbólowe, zmniejszają napięcie mięśni, powodują, rozciąganie i ściskanie tkanek, zwane inaczej mikromasażem.

OKŁADY PARAFINOWE
– czynnik cieplny powoduje przekrwienie zarówno powierzchniowe jak i głębokie tkanek. Zastosowanie jak w zabiegach borowinowych.


INHALACJE INDYWIDUALNE

– stosuje się je w przewlekłych nieżytach gardła i nosa, zapaleniu krtani, alergii, stanie wyczerpania głosowego czy profilaktyce u pracowników narażonych na wdychanie pyłów, a także wielu innych chorobach układu oddechowego. Droga wziewania jest bardzo dogodną formą w leczeniu.


SAUNA
– to najstarszy sposób regenerowania ludzkiego ciała i jego sił witalnych, korzystanie z niej polega na naprzemiennym nagrzewaniu i ochładzaniu ciała.
Wskazania: podatność na infekcje, skłonność do przeziębień, przewlekły nieżyt oskrzeli, nadciśnienie samoistne w pierwszych okresach choroby, niskie ciśnienie krwi, zaburzenia krążenia włośniczkowego (zimne ręce, stopy), choroba zwyrodnieniowa stawów, niezapalne choroby kręgosłupa, zaburzenia przemiany materii, otyłość, cukrzyca, przewlekłe choroby reumatyczne, stany pourazowe narządu ruchu, choroby kobiece.

SOLARIUM
– promienie ultrafioletowe przyspieszają przemianę materii, obniżają poziom cukru i cholesterolu krwi, wspomagają syntezę witaminy D niezbędnej do przyswajania wapnia. Szczególnie zalecane przy chorobach atopowych jak również w łuszczycy. Rozsądna dawka promieni poprawia nastrój, zwłaszcza zimą gdy brakuje słońca.

ZABIEGI KOSMETYCZNE
– Studio Urody proponuje indywidualne programy pielęgnacyjno–kosmetyczne połączone z odnową biologiczną
i oczyszczaniem organizmu z nagromadzonych toksyn.
Zabiegi     te    mogą    
być dodatkowym uzupełnieniem kuracji.
PONADTO

Uzdrowisko oferuje bogaty program artystyczny zapraszając do zabytkowej sali koncertowej w Sanatorium „Marconi”. Cudownie brzmiąca muzyka oraz śpiew często w wykonaniu artystów światowej sławy koi dusze oraz przynosi ulgę w chorobach.
Muzycznym animatorem Buska Zdroju jest Orkiestra Zdrojowa posiadająca miano najlepszej orkiestry uzdrowiskowej w Polsce. Od 56 lat prezentuje wysoki poziom artystyczny dostarczając kuracjuszom niezapomnianych doznań.
Zabiegi zlecane są przez lekarzy uzdrowiska i planowane w przychodni uzdrowiskowej.

Zarząd spółki
ul. Rzewuskiego 1, tel. 041-370-32-25
e-mail:dyrekcja@ubz.pl
Centralna rezerwacja pobytów pełnopłatnych
tel. 0-41-370-31-51, 0-41-370-31-52, kom. 785 005 500,
od poniedziałku do piątku w godz. 700-1500
e-mail: rezerwacja@ubz.pl
Facebook UBZ
strona główna       wstecz       do góry                
mapa strony        www.pks-busko.com.pl                                                                                  Projektowanie stron internetowych OFFNET.pl | INETIC